Kalendář pohádek a zamyšlení – avízo

Milí čtenáři Zlatých pohádek, dnes mám pro Vás skvělou zprávu, můžete se těšit na Kalendář pohádek a zamyšlení pro děti i dospělé. Kalendář bude měsíční a najdete tu inspiraci pro hry s dětmi, ale i zamyšlení k seberozvoji, sebepoznání, relaxaci a odpočinutí pro Vás dospělé.

⇒ Kalendář okoukni tudy >>> (TADY TEPRVE BUDE PROKLIK 🙂 )

Zamyšlení nad kouzlením

Rozhodla jsem se až po delším zvažování. Nebylo to snadné. Mám za sebou 3-měsíční vypětí pro Adventní pohádky, kdy jsem každý den vkládala pohádky, hry a tvoření, a to i s vlastními ilustracemi, grafikou, básničkami, pohádkami … Byla jsem vysílená a tělo to už nedávalo. Pomáhal mi sice skvělý tým autorek, zejména moje maminka Jaromíra Pechová svou invencí a pohledem na věc, a výtvarnice Janička Šulová denním přílivem energie “To dáš, fandím, jsem s Tebou!”. Ale i tak toho bylo moc, někdy jsem šla po probděné upracované noci nad čtvrtkou či nad počítačem rovnou do práce.

  • Pohádky, koučink, webové stránky, to vše dělám navíc nad své běžné zaměstnání. Upřímně, říkala jsem si, zda nebude lepší s tím nepřestat. Měla bych konečně čas pro rodinu, i pro sebe a své koníčky (doslova, má kobylka chodí bosa). Seděla jsem s hlavou sklopenou před kamarádkou a krčela rameny. Proč to dělat dál? Řekla mi: “Nezkoumej žádné proč. Kdybys přestala, na světě by něco chybělo. Takže musíš.”

Kouzlení, kouzlo, vidět a vnášet. Kouzelný svět. Slavný sociolog Max Weber zkraje 20.století napsal esej o odkouzlení našeho světa. Změřili jsme, zvážili, zracionalizovali svět. Doufám, že ještě ne, že ještě ne.

Kalendář dětem i dospělým

Tak jsem se otřepala a budeme pokračovat, s maminkou Jaromírou a s výtvarnicí Janičkou. Ale trochu jinak.

  • Kalendář pohádek a zamyšlení pro děti i dospělé bude obsahovat pohádky, hry, omalovánky, ale nejen pro děti. Ono je to tak, že nepíši primárně pro děti. Píši pro ty, kdo dětem kouzlo světa zprostředkovávají. Kdo jim je otevírají. Kdo je učí vidět otevřenýma očima. Věřím, že mé pohádky a paralely pomáhají i dospělým najít cestu k sobě, domů.
  • Kalendář pohádek a zamyšlení spouštíme v březnu. Janičce jsem jako poděkování za její podporu od “počátku věků” nakreslila a napsala sněženku. Je jako ona, něžná a nezdolná. Zde Vám ji nabízím jako nahlédnutí do obsahů Kalendáře.

⇒ Ke sněžence tudy  >>>

Těším se společné tvoření a na Vaše krásné ohlasy,

Vaše Kouzelnice

PhDr. Martina Dobešová, Ph.D.
Kouč, mentor a pohádkář
moje@zlatepohadky.cz